Oliwia - W MGNIENIU OBIEKTYWU, Polska motoryzacja - to czym podróżujemy ;)

Skład FSO gdzieś na Warmii

Kiedy korespondując w internecie na temat braniewskiej wystawy wspominającej czasy PRL-u próbowałem zasięgnąć więcej wiedzy na temat samego wydarzenia. Zbiegło się to z tym że ktoś na forum wspomniał na temat dzikiego składowiska aut FSO gdzieś na dawnej Warmii. Oczywiście trudno było dowiedzieć się czegokolwiek więcej na temat aut jednak po dłuższych poszukiwaniach udało się odkryć lokalizację tego tajemniczego miejsca.

 

Duże fiaty 125 polskie, włoskie kombi, polonezy różnych roczników i wersji (Truck, sportowe, czy z bogatym wyposażeniem, Polonez 3- drzwione), Syrenki, jedna Łada, małe fiaty 126p, daewoo espero i wiele innych.

Generalnie miejsce jest niedostępne dla większości ludzi, dlatego auta pozostały w 95% kompletne. Stopniowo ulegające biodegradacji pozostaną tak jeszcze kilkanaście lat nim ktoś się tym nie zainteresuje i nie odkupi tego do muzeum

Dziękuję całemu Zespołowi za współpracę i chęć wyjazdu, nawet mimo trudności jakie zrobiło nam pasłęckie  FSO.

1 Comment

  1. mark

    Kiedys cos podobnego widzialem w wiosce miedzy Kętrzynem a Węgorzewem gdzies w polowie. Facet mial kiedys parking policyjny pewnie w czasach PRL i tak mu zostalo pewnie po znajomosci a te plusy i espero to juz nie wiem. Jedyna byla perełka rządowy polonez z silnikiem od sierry fabryczny montaz ( podobno) bo nie przygladalem sie szukalem w tedy 125p. To byl rok 2009 wiec ciekawe czy facet jeszcze tam to wszystko trzyma?

Leave a Reply

Theme by Anders Norén