Felietony z wędrówek po Prusach Górnych (Oberland) i Warmii (Ermland).

Osiek (Hermsdorf) – dom podcieniowy

Jako że dziś jest cieplej, nie pada na głowę i powoli przychodzi do nas wiosna, wyruszamy w różne miejsca. Dziś zorganizowaliśmy polonezem pierwszą małą podróż po okolicach Elbląga stopniowo nasilając całą działalność.

Ale dziś nie o tym.

Ostatnio wspomniałem o blisko miesięcznym postoju z powodu remontu poloneza. Co jest z tym związane? Otóż ostatnio zasięgnąłem do materiałów które swoim początkiem sięgają nieodległy 2008 rok.

Kiepskiej jakości zdjęcia, nieco zebranych tekstów innych autorów, pierwsze znaleziska po lasach. Tak wzrastało moje zainteresowanie okolicą, tajemnicami całego regionu (ostatnio włóczyłem się po terenie poniemieckiej strzelnicy w Skowronach – co opiszę później).

Dziś Osiek i rozebrany dom podcieniowy.

Nie wiem kto wydał zgodę na rozebranie zabytkowego domu podcieniowego, ale niestety teren zakupiony przez inwestora przekształcił się diametralnie.

Jakoś jest bardzo słaba. Niestety telefon jakim robiłem zdjęcia był jednym z pierwszych jakie posiadał aparat, ale myślę fotografie będą pamiątką ciekawą dla starszych mieszkańców. Gdyby miał ktoś inne fotografie z tego domu, szczerze zachęcam do udostępniania.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén